Drogi kliencie!

Przygotowaliśmy dla Ciebie unikalną zniżkę 5% na pierwsze zakupy. Aby ją odebrać, podaj swój adres e-mail.

Artykuły

Knit najlepszy krawat na początek - PORADNIK

Knity, jak wskazuje sama nazwa, w przeciwieństwie do tradycyjnych krawatów, wykonuje się z dzianiny, co nadaje im charakterystyczny prześwit (dzięki dużemu wrobieniu przędzy) i zapewnia wysoką elastyczność. Potocznie stosowana nazwa tego typu krawatów – „skarpeta” – jest poniekąd uzasadniona, gdyż w procesie technologicznym wykorzystuje się podobne procedury i maszyny jak przy produkcji skarpet. Najbardziej charakterystycznym wyróżnikiem krawatów dzierganych jest ich ścięty na płasko, niespotykany w przypadku innych rodzajów krawatów koniec (tzw. bobtail). Nie jest to jednak element ściśle wymagany, gdyż na rynku można znaleźć egzemplarze charakteryzujące sie tradycyjnie trójkątnym wykończeniem (tzw. pointed knit ties).

Przeczytaj więcej

Łezka w krawacie - najczęstsze błędy

Można rzec, że łezka w krawacie jest czymś co odróżnia osoby dbające o swój elegancki wygląd od osób, które garnitur zakładają tylko i wyłącznie z przymusu. Łezka jest czymś co identyfikuje i wyróżnia entuzjastów klasycznej mody męskiej na tle pozostałych ludzi - taki Rolls-Royce wśród krawatów. Wiele osób, mimo że dosyć długo już szlifują umiejętność wiązania krawata, ma jednak problem z uzyskaniem przestrzennej łezki. Powodów może być kilka.

Przeczytaj więcej

Jak zawiązać krawat z łezką (Four in hand)

Krawat jest naszą wizytówką. Może działać zarówno na naszą korzyść, jak i niekorzyść. Zadbajmy zatem o jego wygląd. Zdradzamy w jaki sposób zawiązać krawat i uzyskać przestrzenną łezkę.

Przeczytaj więcej

5 rzeczy, które musisz wiedzieć o krawatach

Na rynku dostępnych jest niezliczenie wiele krawatów. Czym powinniśmy się kierować przy ich wyborze? Czy cena odgrywa tu kluczową rolę? Jak rozpoznać krawat dobrej jakości? Zdradzamy 5 rzeczy, które powinieneś wiedzieć zanim wybierzesz się na zakupy.

Przeczytaj więcej
knit krawat dziergany knity sklep najlepsze knity poszetka poszetki tanio krawat krawaty john malker johnmalker

Po czym poznać krawat najwyższej jakości?

Dusza

Wypełnienie wykonane jest ze specjalnego płótna bawełniano-wełnianego.

Szew

Konstrukcja krawata wzmocniona jest jednym mocnym szwem głównym.

Podszewka

Podszewka wykonana jest z tej samej tkaniny co krawat.

Rygle

Krawat zszyty jest specjalnymi pętlami, które usztywniają całą jego konstrukcję.

Wszystkie te elementy znajdziesz w naszych krawatach!

Pierwsze zakupy

Przygotowaliśmy dla Ciebie unikalną zniżkę 5% na pierwsze zakupy. Aby ją odebrać, podaj swój adres e-mail.