Drogi kliencie!

Przygotowaliśmy dla Ciebie unikalną zniżkę 5% na pierwsze zakupy. Aby ją odebrać, podaj swój adres e-mail.

Łezka w krawacie - najczęstsze błędy

Można rzec, że łezka w krawacie jest czymś co odróżnia osoby dbające o swój elegancki wygląd od osób, które garnitur zakładają tylko i wyłącznie z przymusu. Łezka jest czymś co identyfikuje i wyróżnia entuzjastów klasycznej mody męskiej na tle pozostałych ludzi - taki Rolls-Royce wśród krawatów. Wiele osób, mimo że dosyć długo już szlifują umiejętność wiązania krawata, ma jednak problem z uzyskaniem przestrzennej łezki. Powodów może być kilka.

Nieodpowiednia szerkokośćNiektóre krawaty, ze względu na swoją niewielką szerokość, uniemożliwiają ładne związanie. We wszystkich "slim" krawatach uzyskanie łezki jest niezwykle trudne, a czasem niemalże niemożliwe. Najbardziej optymalna szerokość krawatów to 8 cm. Poniżej zdjęcie porównujące wąski krawat oraz szerszy jego odpowiednik. Który Waszym zdaniem prezentuje się lepiej?

Porównanie szerokości krawatów.


Nieodpowiedni materiał

Często przeszkodą w sztuce wiązania łezki jest materiał, z którego wykonany jest krawat. Niektóre tkaniny są za cienkie aby utrzymać łezkę i fałdują się niemiłosiernie. Inne zaś po prostu mniej współpracują z nami, np. dzianina.  Krawaty dziergane inaczej wiążą się niż krawaty wykonane z tradycyjnych tkanin. Spójrzmy na poniższe zdjęcie.Nieodpowiednie wypełnienieNajważniejszym czynnikiem wpływającym na to jak węzeł wygląda jest wypełnienie. Nawet jeśli Twój krawat będzie odpowiednio szeroki i wykonany z dobrego materiału, nie będzie się on dobrze wiązał, jeśli w środku dusza wykonana będzie ze sztucznego materiału. Poliestrowe wypełnienie najzwyczajniej w świecie "zabija" wygląd krawata i sprawia, że prezentuje się on tandetnie. Dobrej jakości krawaty mają wypełnienie wykonane z wełny. Wełna dzięki swoim właściwościom utrzymuje węzeł dobrze zaciśnięty oraz nadaje mu pożądany kształt. Nie warto oszczędzać na krawacie!

Wypełnienie wykonane z wełny.


Nieodpowiednia metodaWiązanie krawata powinno być naturalne i niemalże samoistne. Sztucznie utworzona łezka nie wygląda korzystnie i na pewno nie dodaje elegancji. Nie korzystajmy z plastikowych klipsów pomagających uzyskać łezkę (Tak, istnieje coś takiego i nosi nazwę "Dimple Clip"). To tak jakbyśmy zamiast poszetki wkładali do brustaszy kawałek materiału na kartoniku! Definitywne nie!

Dimple clip - spinka do tworzenia łezkiJohn Malker

johnmalker.com

knit krawat dziergany knity sklep najlepsze knity poszetka poszetki tanio krawat krawaty john malker johnmalker

Po czym poznać krawat najwyższej jakości?

Dusza

Wypełnienie wykonane jest ze specjalnego płótna bawełniano-wełnianego.

Szew

Konstrukcja krawata wzmocniona jest jednym mocnym szwem głównym.

Podszewka

Podszewka wykonana jest z tej samej tkaniny co krawat.

Rygle

Krawat zszyty jest specjalnymi pętlami, które usztywniają całą jego konstrukcję.

Wszystkie te elementy znajdziesz w naszych krawatach!

Pierwsze zakupy

Przygotowaliśmy dla Ciebie unikalną zniżkę 5% na pierwsze zakupy. Aby ją odebrać, podaj swój adres e-mail.